Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Juniori divari (JD) 2    Tulostuspäivämäärä  10 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  20:25   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 lokakuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    221  40.88        1:28.05   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004    193  44.01        1:32.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004    175  46.38        1:35.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004    146  48.84        1:41.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nico Peltonen  2005    141  46.17        1:42.19   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Alexander Nyman  2004    141  49.67        1:42.29   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Eetu Salo  2004    131  48.60        1:44.79   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Stefan Saltykov  2005    128  48.99        1:45.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Konsta Kukkonen  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Leevi Kukkonen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Miika Ahola  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 1, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Palvanen  2003    237  40.44        1:26.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003    225  41.93        1:27.63   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lassi Haimi  2003    224  40.71        1:27.65   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Manu Hännikäinen  2003    219  40.90        1:28.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Topi Immonen  2003    171  45.79        1:36.03   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Jonne Isoranta  2003    139  48.10        1:42.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Perttu Järvinen  2003    120  48.45        1:47.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nikolai Nikitin  2003    102  52.67        1:54.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Matela  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    391  35.22        1:12.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    268  38.17        1:22.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    227  42.06        1:27.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002    207  42.49        1:30.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    206  41.96        1:30.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    206  41.75        1:30.16   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Elmeri Helander  2002    190  43.81        1:32.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    188  45.95        1:33.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002    180  42.77        1:34.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Valle Joenranta  2002    178  43.85        1:34.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Nikas Daniel Krjukov  2002    154  46.59        1:39.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Leo Pessi  2002              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    432  33.30        1:10.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonas Mustonen  2001    390  34.61        1:12.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    345  34.86        1:15.98   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Timi Pernanen  2001    343  35.84        1:16.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    312  35.88        1:18.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    277  39.47        1:21.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Reko Ojalainen  2001    214  42.31        1:29.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Petteri Haverinen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Kähkönen  2005    172  49.25        1:48.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonna Marjatta Laitinen  2005    126  56.27        1:59.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Tiinu Tamminen  2006    118  59.89        2:02.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Alestalo  2007    89  1:03.73        2:14.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saana Hyvönen  2005    74  1:14.88        2:23.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Kaisa Heikkilä  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Tinka Tamminen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    372  37.70        1:23.67   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sohvi Kallinen  2004    319  41.58        1:28.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milja Mäkinen  2004    271  43.30        1:32.98   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Venla Lindström  2004    263  45.09        1:33.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nea Mustonen  2004    240  47.82        1:36.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sara Chouili  2004    235  47.84        1:37.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    222  44.81        1:39.30   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Vlada Guljajeva  2004    221  47.67        1:39.51   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    217  46.47        1:40.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Lotta Hermonen  2004    213  46.40        1:40.68   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Emmi Paavilainen  2004    195  49.49        1:43.74   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Noora Koukkari  2004    140  55.28        1:55.87   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Nea Leino  2004    93  2:12.78        2:12.78   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Inka Raitio  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Annika Lekander  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Lilja Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    411  36.63        1:20.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sandra Kalenius  2003    361  38.23        1:24.49   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Minttu Paalanen  2003    311  40.94        1:28.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003    296  41.68        1:30.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    267  42.72        1:33.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    247  45.04        1:35.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Kouvonen  2003    224  45.70        1:39.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Heikkilä  2003    198  48.91        1:43.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Matilda Lonka  2003    141  58.52        1:55.59   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Elli Tiikkaja  2003    136  58.14        1:56.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Hilla Kuuva  2003              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Senni Toikka  2003              DNF   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Matilda Raikamaa  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    488  35.11        1:16.45   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jemilia Haapakoski  2002    462  35.82        1:17.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Skinnari  2002    460  36.42        1:17.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002    357  38.44        1:24.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Nurminen  2002    349  39.82        1:25.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002    327  38.94        1:27.34   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    319  40.87        1:28.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Heikkilä  2002    295  41.84        1:30.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002    291  41.59        1:30.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Jenna Kallio  2002    290  42.49        1:30.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Linda Merimaa  2002    278  43.35        1:32.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Sofia Turtiainen  2002    220  46.85        1:39.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Inka Timperi  2002    156  53.12        1:51.73   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Pinja Kuuva  2002              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Tia Haikarinen  2002              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    185          46.83   
  Lahden Uimaseura                   
Onni Äijälä  2004    181          47.21   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004    135          52.02   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    119          54.21   
  Lahden Uimaseura                   
Stefan Saltykov  2005    117          54.51   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Salo  2004    102          57.16   
  Kouvolan Uimarit                   
Nico Peltonen  2005    101          57.32   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Nooa Matela  2005    99          57.61   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Konsta Kukkonen  2006    93          58.93   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Miika Ahola  2005    54          1:10.48   
  Lahden Uimaseura                   
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Leevi Kukkonen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Kähkönen  2005    126          1:00.25   
  Lahden Uimaseura                   
Tinka Tamminen  2006    119          1:01.49   
  Lahden Uimaseura                   
Kaisa Heikkilä  2005    113          1:02.51   
  Lahden Uimaseura                   
Tiinu Tamminen  2006    110          1:03.02   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Hyvönen  2005    106          1:03.84   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Alestalo  2007    103          1:04.39   
  Lahden Uimaseura                   
Jonna Marjatta Laitinen  2005    97          1:05.70   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Eevi-Maria Bogdanova  2005    88          1:07.93   
  Lahden Uimaseura                   
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 5, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Matela  2003    231  44.62        1:34.78   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Risto Martikainen  2003    221  46.33        1:36.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Palvanen  2003    219  46.08        1:36.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Topi Immonen  2003    166  50.27        1:45.84   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Lassi Haimi  2003    148  52.03        1:50.00   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jonne Isoranta  2003    128  53.71        1:55.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nikolai Nikitin  2003    62  1:05.11        2:26.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Perttu Järvinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa               
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    435  37.38        1:16.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    267  42.69        1:30.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    251  42.82        1:32.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    227  45.12        1:35.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elmeri Helander  2002    180  50.10        1:42.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002    179  49.56        1:43.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    175  50.82        1:44.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    164  50.49        1:46.14   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Valle Joenranta  2002    151  53.55        1:49.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Roope Tsutsunen  2002    149  51.48        1:49.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Manu Ursin  2002    115  56.27        1:59.52   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Leo Pessi  2002    105  57.72        2:03.13   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
13  Nikas Daniel Krjukov  2002    102  59.37        2:04.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    413  37.48        1:18.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    323  40.87        1:24.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonas Mustonen  2001    302  40.79        1:26.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    285  41.56        1:28.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    235  44.63        1:34.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Reko Ojalainen  2001    233  44.14        1:34.52   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Petteri Haverinen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004    304  46.12        1:37.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Pulkkinen  2004    293  45.90        1:38.49   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sara Chouili  2004    247  50.65        1:44.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nea Mustonen  2004    242  50.02        1:44.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Venla Lindström  2004    213  1:49.43        1:49.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milja Mäkinen  2004    200  52.74        1:51.89   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    197  53.20        1:52.30   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Vlada Guljajeva  2004    188  54.70        1:54.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    188  54.21        1:54.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Lotta Hermonen  2004    184  54.04        1:55.05   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Noora Koukkari  2004    150  59.45        2:03.11   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Emmi Paavilainen  2004    147  59.54        2:03.72   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Nea Leino  2004    95  1:09.94        2:23.13   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Annika Lekander  2004    69  1:14.31        2:39.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Inka Raitio  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lilja Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    355  43.75        1:32.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sandra Kalenius  2003    276  46.77        1:40.43   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Ella Tommola  2003    240  49.95        1:45.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    233  51.53        1:46.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003    226  51.12        1:47.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    206  53.22        1:50.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elli Tiikkaja  2003    194  54.12        1:52.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Heikkilä  2003    187  57.13        1:54.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Kouvonen  2003    184  54.08        1:54.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Matilda Lonka  2003    166  58.20        1:58.95   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Senni Toikka  2003    148  59.77        2:03.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Matilda Raikamaa  2003    94  1:08.46        2:23.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Hilla Kuuva  2003              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    412  40.93        1:27.92   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilia Skinnari  2002    367  42.89        1:31.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jemilia Haapakoski  2002    360  43.26        1:31.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002    320  45.28        1:35.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Nurminen  2002    260  48.58        1:42.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002    260  47.99        1:42.52   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    259  47.81        1:42.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002    247  50.43        1:44.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Linda Merimaa  2002    231  50.88        1:46.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Jenna Kallio  2002    223  51.93        1:47.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Sofia Turtiainen  2002    152  56.55        2:02.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Inka Timperi  2002    126  1:03.05        2:10.37   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Pinja Kuuva  2002              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Tia Haikarinen  2002              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  10 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  20:25