Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP2    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  18:29   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taavi Backman  2004              41.50   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Pulkkinen  2004              42.17   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004              43.95   
  Lahden Uimaseura                   
Stefan Saltykov  2005              48.45   
  Lahden Uimaseura                   
Nooa Matela  2005              53.72   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Julius Lekander  2006              1:09.80   
  Kouvolan Uimarit                   
Erkka Suni  2005              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Antti Punkari  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Miika Ahola  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002              33.96   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002              34.60   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002              38.37   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Matela  2003              38.63   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Eetu Palvanen  2003              39.20   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003              39.58   
  Kouvolan Uimarit                   
Aaro Hämäläinen  2002              40.25   
  Lahden Uimaseura                   
Lassi Haimi  2003              40.36   
  Kouvolan Uimarit                   
Roope Tsutsunen  2002              41.05   
  Lahden Uimaseura                   
10  Manu Ursin  2002              42.30   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Nikas Daniel Krjukov  2002              44.52   
  Lahden Uimaseura                   
12  Manu Hännikäinen  2003              44.75   
  Lahden Uimaseura                   
13  Valle Joenranta  2002              44.93   
  Lahden Uimaseura                   
14  Jonne Isoranta  2003              46.12   
  Lahden Uimaseura                   
15  Perttu Järvinen  2003              47.77   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Nikolai Nikitin  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Joonatan Lekander  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Julius Airas  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000              33.36   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001              34.99   
  Kouvolan Uimarit                   
Atte Pennanen  2001              35.12   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001              36.10   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001              36.61   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001              36.68   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001              36.96   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000              37.78   
  Lahden Uimaseura                   
Reko Ojalainen  2001              42.66   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andreas Niemi  1996              28.65   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Kotikuusi  1991              28.86   
  Kouvolan Uimarit                   
Daniel Zimmermann  1997              32.47   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998              33.02   
  Lahden Uimaseura                   
Benjamin Turunen  1999              37.18   
  Kouvolan Uimarit                   
Riku Soini  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004              39.55   
  Kouvolan Uimarit                   
Venla Lindström  2004              43.80   
  Lahden Uimaseura                   
Nea Mustonen  2004              46.05   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004              46.73   
  Lahden Uimaseura                   
Kristina Nikkinen  2004              48.99   
  Kouvolan Uimarit                   
Milla Hännikäinen  2004              49.27   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Kähkönen  2005              50.37   
  Lahden Uimaseura                   
Tiinu Tamminen  2006              51.93   
  Lahden Uimaseura                   
Eevi-Maria Bogdanova  2005              53.05   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Paavilainen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Annika Lekander  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002              35.95   
  Kouvolan Uimarit                   
Emilia Skinnari  2002              36.23   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002              36.43   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003              37.59   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002              38.55   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003              38.79   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Tuokko  2002              39.03   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002              40.37   
  Kouvolan Uimarit                   
Minttu Paalanen  2003              40.39   
  Lahden Uimaseura                   
10  Julia Salminen  2002              41.29   
  Lahden Uimaseura                   
11  Jenna Kallio  2002              42.66   
  Lahden Uimaseura                   
12  Ella Tommola  2003              43.16   
  Lahden Uimaseura                   
13  Janna Salminen  2003              43.84   
  Lahden Uimaseura                   
14  Linda Merimaa  2002              44.05   
  Lahden Uimaseura                   
15  Julia Sairanen  2003              47.37   
  Lahden Uimaseura                   
16  Inka Timperi  2002              50.48   
  Kouvolan Uimarit                   
17  Elli Tiikkaja  2003              51.55   
  Lahden Uimaseura                   
18  Siiri Hannuksela  2003              57.56   
  Lahden Uimaseura                   
19  Matilda Raikamaa  2003              1:01.11   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001              32.39   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001              34.33   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001              34.82   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000              35.15   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Leppä  2000              37.59   
  Kouvolan Uimarit                   
Jenna Sjöblom  2001              38.65   
  Kouvolan Uimarit                   
Henriikka Hämäläinen  2000              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
Vilma Uuttu  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999              31.21   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999              31.85   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999              33.81   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999              34.18   
  Lahden Uimaseura                   
Jessika Patjas  1997              36.10   
  Kouvolan Uimarit                   
Henna Turunen  1999              36.86   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998              36.89   
  Lahden Uimaseura                   
Riia Ojalainen  1999              39.89   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004      38.38  1:21.41  2:05.20    2:46.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004      38.49  1:22.76  2:07.43    2:49.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004      42.14  1:28.89  2:16.64    3:01.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Erkka Suni  2005      44.53  1:37.66  2:31.22    3:22.06   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nooa Matela  2005      49.73  1:55.21  2:59.07    4:06.43   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Julius Lekander  2006      1:02.21  2:17.87  3:33.21    4:52.21   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004      39.95  1:24.67  2:07.97    2:50.37   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Venla Lindström  2004      42.41  1:30.87  2:20.08    3:06.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sara Chouili  2004      42.21  1:30.13  2:19.95    3:06.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kristina Nikkinen  2004      42.12  1:31.34  2:21.55    3:08.74   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Mustonen  2004      43.32  1:33.08  2:23.83    3:10.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004      42.23  1:31.36  2:22.28    3:11.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Kähkönen  2005      46.44  1:43.81  2:37.94    3:30.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Lekander  2004      55.04  2:00.75  3:10.95    4:12.83   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emmi Paavilainen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002      1:10.11  2:26.68  3:43.65    4:58.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jasu Ovaskainen  2002      1:09.99  2:27.52  3:47.69    5:07.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Matela  2003      1:17.00  2:43.21  4:08.76    5:31.43   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002      1:19.02  2:44.17  4:09.72    5:32.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003      1:19.28  2:48.02  4:17.47    5:42.88   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Otto Hoffren  2002      1:22.79  2:50.99  4:21.15    5:43.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Hännikäinen  2003      1:22.03  2:51.27  4:20.86    5:48.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002      1:22.10  2:54.66  4:27.31    5:55.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002      1:23.42  2:56.33  4:31.46    6:08.57   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Eetu Palvanen  2003      1:22.55  2:58.15  4:36.04    6:12.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Joonatan Lekander  2002      1:27.20  3:01.55  4:37.23    6:13.68   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Valle Joenranta  2002      1:30.24  3:10.16  4:46.22    6:17.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Lassi Haimi  2003      1:27.68  3:07.38  4:46.05    6:24.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Nikas Daniel Krjukov  2002      1:31.48  3:15.04  5:01.49    6:42.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elmeri Helander  2002              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002      1:11.18  2:27.86  3:46.03    5:03.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mathilda Kalenius  2002      1:12.56  2:28.86  3:48.21    5:05.19   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilia Skinnari  2002      1:19.55  2:44.20  4:10.36    5:33.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Skinnari  2003      1:17.58  2:43.44  4:10.73    5:34.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002      1:21.61  2:50.28  4:21.95    5:46.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002      1:24.86  2:56.62  4:27.75    5:50.12   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sandra Kalenius  2003      1:22.02  2:52.22  4:23.56    5:52.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Vilma Tuokko  2002      1:24.21  2:55.42  4:27.44    5:52.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003      1:24.40  2:55.64  4:26.61    5:53.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Minttu Paalanen  2003      1:24.51  2:55.03  4:26.24    5:57.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Linda Merimaa  2002      1:26.15  2:57.29  4:29.90    5:57.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Jenna Kallio  2002      1:26.09  2:56.86  4:28.84    5:57.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Julia Salminen  2002      1:29.71  3:06.16  4:42.16    6:17.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Janna Salminen  2003      1:33.51  3:16.34  4:58.77    6:32.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Inka Timperi  2002      1:41.59  3:35.99  5:29.45    7:19.54   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 7, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Samuli Halme  2000      1:07.34  2:20.32  3:34.29  4:48.83  9:44.39   
  Lahden Uimaseura        6:03.71  7:18.77  8:32.68       
                     
Aleksi Helminen  2001      1:11.06  2:25.86  3:41.56  4:57.38  9:58.32   
  Lahden Uimaseura        6:12.97  7:29.45  8:44.51       
                     
Joonas Mustonen  2001      1:11.54  2:28.22  3:44.57  5:00.28  10:01.54   
  Lahden Uimaseura        6:17.11  7:33.40  8:49.22       
                     
Timi Pernanen  2001      1:11.95  2:29.60  3:45.48  5:02.89  10:10.57   
  Lahden Uimaseura        6:20.25  7:37.94  8:54.41       
                     
Veeti Kupari  2000      1:11.76  2:29.57  3:46.83  5:08.14  10:24.01   
  Lahden Uimaseura        6:24.92  7:45.40  9:05.78       
                     
Harry Zimmermann  2001      1:11.99  2:31.78  3:52.38  5:12.76  10:30.55   
  Lahden Uimaseura        6:33.92  7:54.60  9:14.55       
                     
Atte Pennanen  2001      1:16.17  2:36.57  3:57.42  5:18.75  10:33.10   
  Lahden Uimaseura        6:38.68  7:58.18  9:17.51       
                     
Ossi Kleimola  2001      1:16.93  2:36.33  3:56.99  5:18.34  10:35.69   
  Kouvolan Uimarit        6:39.38  7:58.97  9:18.06       
                     
Reko Ojalainen  2001      1:30.03  3:12.50  4:59.66  6:46.60  13:45.89   
  Kouvolan Uimarit        8:32.87  10:19.82  12:04.61       
                     
Aleksander Laihinen  2000              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 7, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Andreas Niemi  1996      1:04.65  2:12.11  3:19.57  4:26.84  8:45.75   
  Lahden Uimaseura        5:33.38  6:39.46  7:44.74       
                     
Jami Kuosmanen  1998      1:06.99  2:17.27  3:28.24  4:39.14  9:17.23   
  Lahden Uimaseura        5:49.90  7:00.05  8:09.48       
                     
Daniel Zimmermann  1997      1:08.50  2:22.60  3:36.85  4:50.61  9:40.06   
  Lahden Uimaseura        6:04.57  7:17.30  8:30.19       
                     
Ville Kotikuusi  1991      1:08.06  2:25.91  3:41.11  5:00.71  10:21.31   
  Kouvolan Uimarit        6:21.88  7:42.47  9:02.52       
                     
Benjamin Turunen  1999      1:16.37  2:42.73  4:13.12  5:40.62  11:42.98   
  Kouvolan Uimarit        7:13.67  8:45.96  10:18.62       
                     
Andrei Vlassenko  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riku Soini  1997              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Raakel Bärlund  2001      1:10.19  2:23.68  3:36.29  4:49.61  9:38.62   
  Lahden Uimaseura        6:02.72  7:15.61  8:28.56       
                     
Aino Hämäläinen  2000      1:11.04  2:26.83  3:43.46  4:59.75  10:02.62   
  Lahden Uimaseura        6:16.73  7:32.70  8:49.29       
                     
Jenna Sjöblom  2001      1:12.64  2:30.92  3:50.76  5:10.29  10:26.68   
  Kouvolan Uimarit        6:30.16  7:50.16  9:09.39       
                     
Vilma Uuttu  2001      1:18.62  2:43.77  4:10.40  5:37.08  11:12.98   
  Lahden Uimaseura        7:03.18  8:28.43  9:52.70       
                     
Emma Leppä  2000      1:22.44  2:52.20  4:23.69  5:53.01  11:43.74   
  Kouvolan Uimarit        7:23.97  8:53.26  10:22.31       
                     
Henriikka Hämäläinen  2000      1:28.61  3:07.78  4:48.42  6:30.51  13:08.92   
  Kouvolan Uimarit        8:12.94  9:54.51  11:35.25       
                     
 
Laji 8, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Julia Bruneau  1999      1:09.78  2:22.26  3:34.53  4:46.32  9:27.36   
  Lahden Uimaseura        5:57.27  7:08.33  8:19.37       
                     
Lotta Raiski  1998      1:11.33  2:28.45  3:44.01  5:00.25  10:00.17   
  Lahden Uimaseura        6:16.92  7:32.57  8:47.47       
                     
Meea Kivi  1999      1:10.11  2:24.72  3:41.84  4:59.07  10:03.01   
  Lahden Uimaseura        6:15.99  7:32.61  8:48.07       
                     
Amanda Vilenius  1999      1:09.72  2:26.57  3:42.80  4:59.74  10:07.82   
  Lahden Uimaseura        6:17.70  7:35.27  8:52.92       
                     
Henna Turunen  1999      1:11.06  2:26.85  3:43.78  5:01.22  10:09.09   
  Lahden Uimaseura        6:18.55  7:33.89  8:51.72       
                     
Jessika Patjas  1997      1:11.49  2:34.57  3:55.16  5:15.97  10:34.09   
  Kouvolan Uimarit        6:36.46  7:56.15  9:15.96       
                     
Riia Ojalainen  1999      1:19.73  2:48.59  4:19.47  5:50.62  11:46.76   
  Kouvolan Uimarit        7:21.42  8:52.17  10:22.59       
                     
Vaula Vekkeli  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:29