Ajankohtaista

Kutsu keskustelutilaisuuteen

Tervetuloa keskustelemaan Lahden Uimaseuran tulevaisuuden visioista!

Lahden Uimaseuran johtokunta järjestää seuran jäsenille avoimen keskustelutilaisuuden Lahden Lyseon lukion auditoriossa, Lahdenkatu 6:ssa, keskiviikkona 23.1. klo 18.30.

Tilaisuudessa kerrotaan ja keskustellaan seuran tämänhetkisestä tilanteesta, tulevaisuuden tavoitteista ja visioista sekä tarjotaan kaikille jäsenille mahdollisuus osallistua avoimeen keskusteluun. Johtokunnan ja koko seuran henkilökunnan yhtenä tulevaisuuden tavoitteena on saada luotua seuraan entistä vahvempi yhteishenki sekä yhdessä tekemisen meininki. Tilaisuudessa esitellään myös vanhempaintoimikunnan toimintaa, jolla on tärkeä rooli seuran kehittämisessä sekä yhteishengen luomisessa.

Tervetuloa mukaan keskustelemaan ja kehittämään Lahden Uimaseurasta entistä vahvempi vesiliikunnan osaaja!

Tilaisuudessa on kahvitarjoilu.

Uintiterveisin,
Lahden Uimaseura ry:n johtokunta

Menossa mukana