Ajankohtaista

Tuomarikoulutus 5.10.2019

Lahden Uimaseura järjestää 2. luokan tuomarikoulutuksen lauantaina 5.10. klo 9.30 alkaen. Alustavasti koulutuspaikkana toimii LaUS:n toimiston neuvotteluhuone, Svinhufvudinkatu 23 A, 2. krs. Paikka vahvistetaan ilmoittautuneille, kunhan lopullinen osallistujamäärä on tiedossa. Tilaisuuden kouluttajana toimii Suomen Uimaliiton tuomarikouluttaja Matti Alpola.

Toiveena olisi saada mahdollisimman paljon myös uusia kasvoja mukaan koulutukseen. Tällä taataan, että voimme jatkossakin järjestää omia kilpailuja ja saamme niihin riittävän määrän toimitsijoita sekä tuomareita. Tehtävät eivät ole vaikeita, eli jokainen selviää niistä varmasti ilman ongelmia. Koulutuksen kautta uinti tulee teille vanhemmillekin tutuksi hieman eri näkökulmasta.

Seuran omat kilpailut ovat uimareiden perheille ilmaisia, kun starttimaksuja ei tarvitse maksaa. Riittävällä tuomarimäärällä varmistamme mahdollisuuden järjestää omia kisoja myös tulevina vuosina.

Ilmoittautumiset sähköpostitse seuran toimistoon toimisto@lahdenuimaseura.fi keskiviikkoon 25.9. mennessä.

Nyt rohkeasti mukaan tuomarikoulutukseen!

 

Menossa mukana