Ajankohtaista

Seuran tiedote koronaviruksesta jäsenistölle sekä toiminnassa mukana oleville

Hei jäsenet ja seuran toiminnassa mukana olevat!

Suomen hallitus on hetki sitten tiedotustilaisuudessaan tehnyt päätöksen, että kaikki yli 500:n henkilön yleisötilaisuudet on Suomessa Corona-epidemian takia peruttu 31.5.2020 asti. Corona-epidemia ei vielä suoranaisesti vaikuta päivittäiseen seuratoimintaamme, eikä tulevan lauantain seuran omiin GP-kilpailuihin. Suurin vaikutus sillä on jo tässä vaiheessa muiden seurojen keväällä järjestämiin isompiin kisoihin, joiden kohtalosta Uimaliitto varmasti tiedottaa kaikkia uimaseuroja hyvinkin pian. Jokaisen on kuitenkin hyvä huolehtia hyvästä käsihygieniasta sekä jäädä aina harjoituksista kotiin, jos on yhtään flunssainen tai sairas olo. Seuraamme tarkasti Terveyden- ja Hyvinvointilaitoksen sekä Suomen Uimaliiton antamia ohjeita ja tiedotamme niistä kaikkia seuran jäseniä heti tarvittaessa. Kevätkauden valmennus- ja kurssitoiminta jatkuu siis ainakin vielä normaaliin tapaan ja seura tiedottaa teitä heti, jos toimintaan pitää tehdä muutoksia.

HUOM! Sunnuntain vesijumppailijat!
Vesijumpat pysyvät myös vielä ohjelmistossamme mukana, ilmoitamme heti nettisivuilla mikäli jumppien järjestämistä suositellaan keskeyttämään. Huomioittehan itse, että hygieniasta tulee huolehtia tarkoin ja kipeänä (flunssainen tai muuten sairas olo) ei tulla paikalle ollenkaan. Pyritään yhdessä minimoimaan turhat riskit viruksen sekä muidenkin tautien leviämisen suhteen.

Menossa mukana