Ajankohtaista

Syyskauden vesijumppakauden aloitus 28.8.

Vesijumppa sunnuntaisin klo 18.45-19.30 Kivimaan uimahallilla. Syyskausi 28.8.-11.12.22. Ei jumppaa su 30.10.

Helppoa ja tehokasta jumppaa vedessä. Alkulämmittelyn jälkeen tehdään monipuolisia lihaskuntoliikkeitä käyttäen apuna veden vastusta ja eri välineitä. Sopii sekä vasta-alkajille että jo edistyneemmillekin jumppaajille. Ei ennakkoilmoittautumista. Ryhmä on avoin kaikille eikä vaadi sitoutumista.

OHJEET:

 • Hallin sisätiloihin saa saapua aikaisintaan klo 18.30 
  suurin osa ennen jumppaa toimivista lasten ryhmistä loppuu altaalla noin klo 18.10–18.20 välillä, joten pukuhuone- ja suihkutiloissa on ruuhkaa ennen puolta. Jumppaajien sisääntuloa on tästä syystä myöhäistetty, jotta em. tilat eivät olisi niin ruuhkaisia. Pukuhuoneissa voi vielä puolenkin jälkeen olla lapsia ja vanhempia, huomioithan myös muut käyttäjät. Pukuhuoneesta otetaan pariton kaappi (1,3,5 jne.), avaimet löytyvät valmiiksi kaapeista
 • Jumppa altaalla klo 18.45–19.30
 • Rahastus aulassa klo 19.30–19.55
 • Hallista poistuttava klo 20.00 mennessä

  Muistutuksena myös jokaiselle jumppaajalle, että ohjaajat toimivat hallilla seuran asettamien yleisohjeiden mukaisesti. Toivomme, että jos haluatte antaa palautetta ohjeistuksiin tai käytäntöön liittyen, laittaisitte sitä sähköpostitse toimistollemme (toimisto(a)lahdenuimaseura.fi).Jumpan ohjaajat ovat myös vaan ihmisiä, eivätkä he voi ohjeistuksia muuttaa itsenäisesti. Käyttäydythän siis kunnioittavasti kaikkia kohtaan, jotta jokaiselle jää hyvä fiilis jumppakerroilla.Kiitos jo etukäteen!

HINNAT:

yhden kerran hinta 10€, 10 x lippuvihkon  hinta 80 €. Uimahallin sisäänpääsymaksu sisältyy jumppamaksuun.

Vesijumpassa maksuvälineenä toimivat seuraavat:

 • käteinen
 • ePassi/Sporttipassi
 • SMARTUM liikunta- ja kulttuurisetelit / verkkomaksu
 • EazyBreak
 • korttimaksumahdollisuus pyritään järjestämään ainakin kauden parille ekalle kerralle
  Laskutuksella lippuja saa myös seuran toimistolta.
Menossa mukana