Ryhmät

KILPAUINTIRYHMÄT

 

Valmentaja: Aaro Rahomäki
Fysiikkavalmentaja: Mika Järvinen

Uimarit:

Backman Taavi
Hulkko Santeri
Kallinen Sohvi
Kärkkäinen Kiia
Martikainen Risto
Ovaskainen Jasu
Paalanen Minttu
Pulkkinen Santeri
Romo Saku
Tynjä Topias

Muualla harjoittelevat:

Bruneau Julia
Liikonen Saana
Vekkeli Vaula
Haverinen Petteri

Harjoitusajat:
Aamutreenit sovitaan uimareiden lukujärjestysten mukaan.

Kevyillä viikoilla tiistain Nastola jää pois tai omatoiminen

Maanantai jumppa 7.20
Uinti 7.30-9.00
Kivimaa
jumppa 14.45
Uinti 15.00-16.30
Kivimaa
tai
Jumppa 16.15
Uinti 16.30-18.00
Kivimaa
Tiistai 6.00-7.30 (tai omatoimisesti sen jälkeen) OleFit
16.20-18.15 Nastola
Keskiviikko jumppa 7.20
Uinti 7.30-9.00
Kivimaa
16.15-18.15 (jos tila ei riitä jaetaan kahteen treeniin) Kivimaa
Torstai jumppa 16.45
uinti 17-19
Nastola
Perjantai jumppa 7.20
Uinti 7.30-9.00
Amppari
Jumppa 15.45
Uinti 16.00-18.00
Nastola
Lauantai jumppa 7.45
uinti 8-10
Saksala
10.30-12.00 OleFit

Valmentaja: Aaro Rahomäki
Fysiikkavalmentaja: Mika Järvinen

Uimarit:

Airas Julius
Hyppönen Jesse
Isoranta Jonne
Kivimäki Tatu
Koskinen Aapo
Koskinen Eetu
Nylund Eemeli
Romo Julia
Ruban Antero
Salminen Janna
Virtanen Miko

 

Harjoitusajat:
Aamutreenit sovitaan uimareiden lukujärjestysten mukaan
On mahdollista uida ma-pe klo 7.30, joten kuuden aamut sovitaan tapauskohtaisesti tai omatoimisena

Maanantai jumppa 7.20
Uinti 7.30-9.00
Kivimaa
jumppa 14.45
Uinti 15.00-16.30
Kivimaa
tai
Jumppa 16.15
Uinti 16.30-18.00
Kivimaa
Tiistai 6.00-7.30 tai omatoimisesti sen jälkeen OleFit
18.00-19.30 Nastola
Keskiviikko jumppa 7.20
Uinti 7.30-9.00
Kivimaa
16.15-18.15 Kivimaa
Torstai 15.30-17.30 Saksala
Perjantai jumppa 7.20
Uinti 7.30-9.00
Amppari
Jumppa 15.45
Uinti 16.00-18.00
Nastola
Lauantai jumppa 7.45
uinti 8-10
Saksala
10.30-12.00 OleFit

 

Valmentajat: Alexei Mokitchev
Apuvalmentajat:
Aaro Rahomäki, Saku Romo, Valtteri Eloranta
Fysiikkavalmentaja:
Mika Järvinen ja Saku Romo

Uimarit:

Haverinen Kasperi
Haverinen Siiri
Laukkanen Awa
Lehtiö Liisi
Molodtsov Elias
Pulkkinen Arto
Pulkkinen Joonas
Simberg Ebba
Tamminen Tiinu
Tamminen Tinka
Teno Vilho

Harjoitusajat:

Maanantai 6.00-7.30 OleFit

jumppa 16.45

uinti 17-19

Nastola
Tiistai jumppa 15min ennen uintia
uinti 6.30/7.30-9.00
Amppari
jumppa 17.45
uinti 18.00 – 19.30
Kivimaa
Keskiviikko

jumppa 16.15

uinti 16.30 – 18.00

Amppari
18.30 asti kuivis
Torstai jumppa 15min ennen uintia
uinti 6.30/7.30-9.00
Amppari
jumppa 17.45
18.00-19.30
Amppari
Perjantai vapaa
Lauantai

jumppa 15.15

uinti 15.30 – 17.15

Kivimaa
17.30-18.30 Kivimaan sali
Sunnuntai jumppa 7.55
uinti 8.15 -10.00
Saksala

Valmentajat: Alexei Mokitchev
Apuvalmentajat: Saku Romo, Valtteri Eloranta
Fysiikkavalmentaja: Mika Järvinen ja Saku Romo

Uimarit:

Eskelinen Anni
Fadeechev Ivan
Felin Johannes
Immonen Leevi
Koivuluoma Aino
Laukkanen Aida
Makkula Mea
Mutikainen Peppi
Pitkänen Saaga
Rumask Isabel

Harjoitusajat:
LE2-aamutreeneihin on mahdollista osallistua, jos valmentaja näin päättää ja harjoittelu sujuu muuten hyvin.

Maanantai

jumppa 16.45

uinti 17.00-19.00

Nastola
Tiistai vapaa
Keskiviikko

jumppa 17.45

uinti 18.00-19.30

Amppari
Torstai

jumppa 16.15

uinti 16.30-18.00

Amppari
Perjantai

jumppa 15min ennen uintia

15.00-16.30 tai 16.30-18.00 (sovitaan kauden alussa valmentajan kanssa)

Amppari
Lauantai 14.30-15.30 Kivimaan Sali
15.45-17.30 Kivimaa
Sunnuntai jumppa 7.55
uinti 8.15 – 10.00
Saksala

Valmentaja: Mihhail Koikov
Apuvalmentajat: Alexei Mokitchev, Valtteri Eloranta
Fysiikkavalmentaja: Saku Romo

Uimarit:

Bogdanov Jaakko
Chornyi Artem
Honkanen Onni
Karvanen Denis
Marttila Tuomas
Paasio Aaro
Salo Aleksi
Salo Annabel
Salum Juuli
Suuronen Roope
Tirkkonen Samu

Harjoitusajat:

Maanantai jumppa 18.10 uinti 18.30-20.00 Amppari
Tiistai 15.30-17.15 Saksala
Keskiviikko

jumppa 17.30 (ulkona?)

uinti 18.30-20.00

Saksala
Torstai vapaa
Perjantai jumppa 17.10 uinti 17.30-19.00 Kivimaa
Lauantai

jumppa 14.15

uinti 14.30-16.00

Kivimaa
16.15-17.30 Kivimaan sali
Sunnuntai uinti 8.00-9.30 Saksala
9.45-10.45 Saksalan sali

Valmentaja: Mihhail Koikov
Apuvalmentajat: Alexei Mokitchev
Fysiikkavalmentaja:
Saku Romo

Uimarit:

Borg Wilhelmiina
Eskelinen Heikki
Ilo Emil
Koistinen Stella
Koskinen Eino
Laitinen Sisu
Malkow Emily
Palvanen Santeri
Pylvänäinen Milla
Sergeev Kliment
Teno Aapo
Tervo Timi
Tuikkala Aarre
Vainio Alisa

Harjoitusajat:
Jumpat 15min ennen alla mainittua uintiaikaa
Uintiajat arkipäivinä jaettu kahteen osaan, ryhmät jaetaan kauden alussa

Maanantai 16.30-17.30 tai 17.30-18.30 Amppari
Tiistai 16.30-18.00 Kivimaa
Keskiviikko vapaa
Torstai vapaa
Perjantai 16.30-17.30 Kivimaa
Lauantai 15.30-16.15 Kivimaan sali
16.30-17.30 Kivimaa
Sunnuntai 9.30-11.00 Saksala

 

Valmentaja: Mihhail Koikov
Apuvalmentajat: Tatjana Hämäläinen ja Alexei Mokitchev

Uimarit:

Bortsova Katerina
Elomaa Onni
Haapalainen Meea
Hellstèn Helka
Matikkala Casper
Mokka Eero
Salo Leevi
Salo Niklas
Suomalainen Kaisla
Terho Miko
Zhugri Joni
Zuev Dima

Harjoitusajat:
Jumpat 15min ennen alla mainittua uintiaikaa
Ryhmää ei enää jaeta kahteen osaan, koska tilaa on riittävästi, vaan uimari voi osallistua kaikkiin harjoituksiin.

Maanantai 15.30-16.30 Lahden Uimahalli
Tiistai vapaa
Keskiviikko vapaa
Torstai 15.30-16.30 Amppari
Perjantai 15.30-16.30 Kivimaa
Lauantai jumppa 17.10
uinti 17.30-18.30
Kivimaa
Sunnuntai jumppa 10.40
uinti 11.00-12.00
Saksala

Valmentajat: Tatjana Hämäläinen, Alexei Mokitchev

Uimarit:

Kilpauintikoulu
Hovi Jalmari
Hovi Janna
Kilpeläinen Sisu
Koskelainen Jere
Lainio Veikko
Lainio Vilho
Laitila Aino
Liljeström Nella
Salum Leo
Tanskanen Joona
Tikkanen Siru
Vesikko Betra
Vesterinen Emma
Vilamaa Kaisa

Harjoitusajat:
Jumppaamaan aina 15min ennen uintiajan alkua.

Kilpauintikoulu

Tiistai: klo 15.15 jumppa, klo 15.30-16.30 uinti, Kivimaan Uimahalli
Perjantai: klo 18.00 jumppa, klo 18.15-19.15 uinti, Lahden Uimahalli ”amppari”
Sunnuntai: klo 9.45 jumppa, klo 10.00-11.00 uinti, Saksalan Uimahalli

extra kerta Launtaina: klo 17:30 – 18:30, Kivimaan Uimahalli. Vapaa-ehtoinen osallistuminen

RYHMÄKOHTAISET MAKSUT / KAUSI 

Kilpauimareiden maksut kaudella 2021-2022

Kausimaksut on porrastettu ryhmittäin ja niissä on huomioitu ryhmän harjoittelumäärät, harjoitteluolosuhteet sekä harjoittelun todelliset kustannukset.

Kausimaksuun lisätään seuran jäsenmaksu 70€/ vuosi ja se laskutetaan kausimaksun yhteydessä (35€/kausi) sekä sovituille uimareille salikortti 15 €/kk.

Kausimaksu on aina kausikohtainen eli se tulee maksaa kokonaisuudessaan, vaikka uimari lopettaisikin uinnin kesken kuluvan kauden.
Kausimaksut laskutetaan syyskaudella viidessä ja kevätkaudella kuudessa erässä.
Laskut lähetetään MyClubin kautta sähköpostitse. Huolehdittehan siis, että yhteystietonne ovat järjestelmässä aina ajantasalla.

LAHTI-ENERGIA 1 & DOC 1
syyskausi 550 € (5 x 110 €/kk)
kevätkausi 660 € (6 x 110 €/kk)

LAHTI-ENERGIA 2
syyskausi 500 € (5 x 100 €/kk)
kevätkausi 600 € (6 x 100 €/kk)

DOC 2
syyskausi 475 € (5 x 95 €/kk)
kevätkausi 570 € (6 x 95 €/kk)

LAHTI-ENERGIA 3
syyskausi 375 € (5 x 75 €/kk)
kevätkausi 450 € (6 x 75 €/kk)

DOC 3
syyskausi 350 € (5 x 70€/kk)
kevätkausi 420 € (6 x 70 €/kk)

LAHTI-ENERGIA 4
syyskausi 350 € (5 x 70 €/kk)
kevätkausi 420 € (6 x 70 €/kk)

KILPAUINTIKOULU
Kilpauintikoulu 330 € / kausi

Kaudella 2021-2022 seura maksaa starttimaksut seuraaviin kisoihin:
* Rollo-kisat
* IKM-loppukilpailut
* Nuorten ja aikuisten SM-kilpailut

HUOM! Starttimaksut, jotka seura on ehtinyt maksaa viimeisen ilmoittautumispäivän jälkeen, laskutetaan uimarilta vaikka uimarin startit peruttaisiinkin sairastumisen yms. syyn takia.


Menossa mukana